Kuprinė yra kiekvienos dienos būtinybė, todėl svarbu išsirinkti prekę, kuri tarnaus ilgiau nei kelis mėnesius. Tiesą pasakius, pigios, žemos kokybės kuprinės vaikams gali tarnauti vos keletą savaičių, tad, sutikite, to tikrai neužtenka, ypač galvojant apie visus mokslo metus. Jeigu norite įsigyti kokybišką prekę, rinkitės tvirtas ir neperšlampančias medžiagas, patikimus gamintojus bei tinkamus ergonominius parametrus jūsų vaiko ūgiui ir svoriui.

 • Venkite netvirtai (ar nepakankamai tvirtai) pritvirtintų dalių, diržų ar papuošimų.
 • Apžiūrėkite, ar nėra gamybos broko (pavyzdžiui, prairusių siūlių, netinkamai įdiegtų užsegimų).
 • Rinkitės vandeniui atsparius užtrauktukus ir medžiagas.
 • Rūpestingai parinkite kuprinės dydį. Suaugusio žmogaus kuprinė nėra pritaikyta vaiko fizionomijai.
 • Kuprinės vaikams į darželį,  kaip ir pradinukams, turi turėti specialias petnešėles bei ortopedinę nugarėlę.
 • Ieškokite kuprinės, kurioje būtų kuo daugiau užfiksuojamų skyrelių.
 • Atsižvelkite į amžiaus grupę bei ortopedines savybes.
 • Leiskite atsiskleisti vaiko asmenybei.

Puiku, jeigu atsižvelgiate į ergonomiškus ir ortopedinius parametrus, tačiau, tikėtina, jūsų vaikui to nepakaks. Vaikas su kuprine praleidžia begalę laiko. Ši tampa įrankiu išreikšti asmenybę bei pomėgius. Tad nenustebkite, jeigu brangi ir tvirta kuprinė visai nesužavės jūsų atžalos. Tuo tarpu pigesnės kuprinės dažnai yra ryškesnės, papuoštos mėgstamais animaciniais personažais. Nenusiminkite, Rankine.lt paruošėme žaismingas kuprines vaikams su papildomais aksesuarais ir ryškiomis spalvomis, kurios patiks tiek mergaitėms, tiek berniukams.

Jeigu nepavyksta rasti vaikui patinkančios kuprinės – pasitelkite kūrybiškumą. Spalvoti klijai, lipdukai, raktų pakabukai su žaislais ar prisiuvamos dekoracijos – visa tai pasitelkus galima ne tik sukurti unikalią kuprinę, bet ir prasmingai praleisti laiką. Jeigu renkate kuprinę paaugliui, būkite supratingi. Šiuo amžiaus tarpsniu ypač svarbu atsiskleisti ir išsakyti savo poziciją. Padėkite paaugliui išsirinkti protingai, patarkite, tačiau galutinį sprendimą leiskite priimti pačiam.

Netinkamai parinkta (ar naudojama netaisyklingai), mokyklinė kuprinė gali sukelti nugaros, pečių linijos ar kojų skausmus. Svarbu:

 • Taisyklinga laikysena. Kuprinė turėtų nesiekti žemiau juosmens ir aukščiau pečių.
 • Prikrauta kuprinė neturėtų užimti daugiau nei 10-15% vaiko kūno svorio.
 • Atsakingai pritaikykite kuprinės parametrus prie vaiko fizinių duomenų. Abi petnešos turi būti vienodo ilgio. Jeigu kuprinė turi papildomų dirželių (pavyzdžiui, krūtinės ar juosmens), įsitikinkite, ar jie taisyklingai pritvirtinti, ar atitinka vaiko komforto lygį.
 • Rinkitės kuprinę su paminkštintais pečių juostos dirželiais.
 • Papildomi skyreliai. Jų dėka galima perskirstyti svorio centrus: sunkesni daiktai turėtų būti arčiau nugaros, lengvesni gali būti laikomi toliau nuo kūno. Papildomi užsegami skyreliai taip pat moko vaikus tvarkos ir organizuotumo.

Taupykite laiką ir įsigykite kokybišką kuprinę vaikui internetu. Prekių pasiekiamumas 24/7, gaminių garantija, saugus ir greitas pristatymas – viskas, ko reikia, kad apsipirkti būtų paprasta. Rankine.lt rasite platų kokybiškų galanterijos prekių pasirinkimą kiekvienam, kiekviena proga. Jeigu sunku išsirinkti – kreipkitės, mums malonu pagelbėti.